26 Oca 2015

Yüzerken Nefes Alamıyorum

0 Yorum

yuzerken-nefes-alamiyorum

Kendinizi formda hissetmiyorsanız, yüzerken nefes problemleri yaşıyorsanız, bunun nedeninin sağlığınızın performanslı bir yüzme için uygun olmaması olabilir. Ayrıca yüzerken oksijen borçlanmasına maruz kalıyorsunuz denebilir. Nefes egzersizlerinin bu nedenle önemli olduğunu ve yüzerken yüzmeden keyif almanız için ciğerlerinizin güçlü olması gerektiğinin önemli olduğunu da bilmelisiniz. Eğer yüzme, sizin için sadece bir hobi ise, sorun yok. Ancak profesyonel bir yüzücü olmak istiyorsanız, kol ve bacak kaslarınız kadar ciğerlerinizin de güçlü olmasına önem vermeniz gerektiğini göz ardı etmemelisiniz.

Sağlıklı bir beden, güçlü ciğerler ve fit olmak, hızlı ve sorunsuz yüzme için gereklidir. Nefes egzersizlerinin nargile olarak tanımlanan nefes alma verme ve su püskürtme olarak kısa aralıklarla batıp çıkma ile yüzme öncesinde yapılması gerekir. Yüzmeden önce nargile yöntemi ile nefes egzersizi yapmıyorsanız, nefes problemleri ile karşılaşarak yüzme kalitenizi düşürebilirsiniz.

En sağlıklı spor yüzmedir. Çünkü yüzerken sadece kol ve bacak kaslarınız değil aynı zamanda bel, sırt ve tüm diğer kaslarınız çalışır. Tüm kaslarınız güçlenir. Formda olmak, fit kalmak ve özellikle daha ince bir bedene sahip olmak için yüzmenin önemli bir spor olduğunu ve en işe yarar sonucu yüzme ile elde edebileceğinizi bilmelisiniz. Spor yapmanın faydalarını, özellikle yüzmenin faydalarını araştırmanızı ve hayatınıza yüzmeyi dahil etmenizi öneriyoruz. Yüzme, hayatınızın olmazsa olmazı olarak, yaz kış devam edeceğiniz bir spordur.

[yukarı]
Cevap Yaz