12 Oca 2015

Su Korkum Var

0 Yorum

su-korkum-var

Deniz ve havuzda iyi vakit geçiren insanları gördükçe, neden yüzemiyorum diye kendime sormadan edemiyorum. Su korkum nedeniyle yüzmeyi bir türlü öğrenemiyorum. Artık zamanla yüzme bilmenin gerekli olduğunu ve yüzmenin gerçekten faydalı bir spor olduğunu düşünüyorum. Yaptığım araştırmalar sonucunda, yüzmenin bel kaslarını güçlendirdiğin, omurga ağrılarına iyi geldiğini ve her yaşta yapılabilen bir spor olduğu için mutlaka öğrenilmesi gerektiğini düşünüyorum. Yüzme, genç yaşlı herkesin her dönem yapabileceği ve sağlık kazanabileceği bir spor.

Su korkumu yenmek için ne yapabilirim? Su korkusu nasıl yenilir? Boğulma korkusu nasıl yok edilir? Bu konuda psikolog desteği almak doğru mudur? Havuz, yüzme öğrenmek için iyi bir başlangıç mıdır? Deniz daha iyi bir seçenek midir? Bu sorularımın yanıtlarını ararken bir yandan yüzme için kendimi psikolojik olarak hazırlamak istiyorum. Artık yaz tatillerini deniz ve havuz kenarında değil, denizin ve havuzun içinde geçirmek istiyorum. Yüzme, ruhen rahatlama sağlayan ve tatil için mutlaka alternatifi olmayan bir spor, ben de artık yüzmek, iyi bir yüzücü olamasam bile en azından su içerisinde iyi vakit geçirecek kadar bu işi yapabilmek istiyorum.

Sosyal ağlardan bize gönderilen mesajı paylaşmak istedik. Dikkatli okunduğunda cevapların aynı zamanda soruların içinde gizli olduğunu göreceksiniz.

[yukarı]
Cevap Yaz